“Kare Takımı: Gizemli Ada” filminin galası gerçekleşti

SİNEMA 26.09.2023, 10:35 26.09.2023, 15:23
“Kare Takımı: Gizemli Ada” filminin galası gerçekleşti

TRT ortak yapımı “Kare Takımı: Gizemli Ada” animasyon filminin İstanbul’da gerçekleşen galasına minik izleyiciler yoğun ilgi gösterdi. TRT Çocuk’un ilgiyle takip edilen çizgi dizisi “Kare”nin ilk sinema filmi olan “Kare Takımı: Gizemli Ada” animasyon filminin galası İstanbul’da gerçekleşti.

TRT Çocuk’un uzman psikolog ve çocuk gelişim uzmanlarının katkılarıyla hazırlandı

Bu yıl vizyona giren yedinci TRT ortak yapımı animasyon filmi olan “Kare Takımı: Gizemli Ada” filmi, TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlandı. Yönetmen koltuğunda Orhan Bal’ın oturduğu filmin senaryosunu Ali Salman kaleme aldı. 2D animasyon tekniğiyle hazırlanan filmin eğlenceli müziklerini ise Burak Çambel hazırladı.

TRT Çocuk kahramanları sinema salonlarını doldurdu

Galaya katılan TRT Çocuk Kanal Koordinatörü Bora Durmuşoğlu, “Bizi ekranda yalnız bırakmayan çocuklar ve ebeveynleri sinemada da yalnız bırakmadılar. Yine çocuklar ebeveynleriyle beraber eğlenceli bir şekilde salonlardan ayrılacaklar. TRT Çocuk ekibi olarak filmleri defalarca izliyoruz. Çünkü bir süzgeçten geçirmemiz gerekiyor ki güvenle herkese tavsiye edebilelim diye,” ifadelerini kullandı.

Filmi yaparken oldukça eğlendiklerini, izleyenlerin de eğleneceğini söyleyen filmin yapımcı ve yönetmeni Orhan Bal, “Bizim için mutlu bir gün açıkçası. Üç yıllık emeğimizin çabamızın karşılığını aldığımız, dostlarımızla, sevdiğimiz insanlarla ve çocuklarla birlikte filmimizi izleyeceğimiz bir akşam. Ayrıca TRT'yle ortak bir proje üzerinde çalışmış olmaktan dolayı çok mutluyum,” dedi.

Filmin konusu

Sürprizlerle dolu bir adada “Renkli Notalar Müzik Yarışması”na katılan, birbirlerinden ve yaptıkları müzikten hoşlanmayan Çayırlar ve Misketler ailelerinin en küçük üyeleri adadan kaybolur. Acilen adaya gelen Kare Takımı, bir yandan çocukları bulmaya çalışırken bir yandan da bu gizemli adadaki garipliklerle mücadele etmek zorunda kalır. Kare Takımı, çocukların izlerini sürerken, yolları adanın derinliklerinde bulunan oldukça tuhaf ve bir o kadar da etkileyici bir dünyaya çıkar. Buldukları ilginç yöntemlerle mağaradan kurtulmayı başaran Kare Takımı’nı başka sürprizler de beklemektedir.

TRT ortak yapımı “Kare Takımı: Gizemli Ada”, 29 Eylül’den itibaren tüm Türkiye'de sinemalarda izleyiciyle buluşacak.

Yorumlar (0)