“Bizans Oyunları” bu akşam ekranda olacak

TV 12.05.2022, 16:18 12.05.2022, 17:12
“Bizans Oyunları” bu akşam ekranda olacak

Yönetmenliğini ve senaristliğini Gani Müjde'nin üstlendiği “Bizans Oyunları” bu akşam saat 20.00'de Star'da olacak.

Filminin oyuncu kadrosunda, Tolgahan Sayışman, Gonca Vuslateri, Tuvana Türkay, Murat Dalkılıç, Gürkan Uygun gibi isimler yer alıyor.

Filmde, Güney Amerika’nın sıcağı Mayalar'ın canına tak ettirir ve taşının toprağının altın olduğunu duydukları Anadolu’ya göç etmeye karar verirler. Bağcılar civarına yerleşen Mayalar, Türk boyları ile kaynaşır ve Güney Amerika’nın tekniğini Anadolu’nun kültürüyle birleştirirler. Ama kısa zamandaki bu yükselişleri komşuları olan Bizans’ın dikkatini çeker. Barışsever Bizans Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranıdır ama imparatorluk içerisinde karısı 5. Klitorya ve kardeşi Muhteris'in entrikalarına engel olamaz.

Plana göre Klitorya ve kayınçosu Muhteris, önce Klitor’u ortadan kaldıracak, ardından da Mayaların bütün kadınlarını kaçırıp Bizans zindanlarına atacaktır. Bu şekilde Bizanslılar Maya kadınlarıyla soylarını ıslah ederken Bizans erkekleri de “yalnızlık Allah’a mahsus” deyip çevre kabilelerin düşük profilli kadınlarıyla birleşecek ve Mayalar’ın kusursuz genleri zamanla sıradan DNA’lara dönüşecektir.

Yorumlar (0)